جلوگیری از ترک بارداری با روغن

جلوگیری از ترک بارداری با روغن

رفع ترک‌های پوستی شکم در دوران بارداری دغدغه‌ی بسیاری از زنان است. بهترین روش برای جلوگیری از این ترک‌ها چیست؟

برخی از افراد برای درمان این ترک‌ها اقدام به استفاده از داروهایی می‌نمایند، اما بهترین روش‌ها برای درمان این ترک‌ها در واقع جلوگیری از ایجاد آن‌ها است. در اوایل ماه سوم هم‌زمان با بزرگ شدن شکم با استفاده از روغن‌های گیاهی مورد تایید پزشکان ماساژ پوست شکم باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست گردیده و پوست شکم در حین بزرگ شدن آن کش می‌آید. در نتیجه ترک‌های پوستی کمتری به‌وجود می‌آید. لذا در طول دوران بارداری هر روز با چرب کردن و ماساژ ملایم پوست شکم مانع از ایجاد ترک‌های پوستی دوران بارداری شوید.

پرسش1:جلوگیری از ترک بارداری با روغن - تصویر 2 سلام من برای جلوگیری از ترک پوستم از روغن بادام تلخ استفاده می‌کنم آیا ضرری ندارد برای فرزندم؟

پاسخ مشاوره تلفنی ماماییالهام (مشاور بخش بارداری): سلام، استفاده از روغن بادام تلخ روی پوست محدودیتی ندارد.

پرسش 2:جلوگیری از ترک بارداری با روغن - تصویر 3 زدن روغن جوانه گندم به شکم ایرادی نداره؟، من شنیدم واسه ترک خوبه چند وقتی هست استفاده می‌کنم و به نظرم واقعا تاثیر داشته.

پاسخ مرکز مشاوره ماماییمهرآسا (مشاور بخش بارداری): با سلام، معمولا فقط استفاده از روغن زیتون و بادام شیرین جهت ترک‌ها توصیه می‌شود.

پرسش3:جلوگیری از ترک بارداری با روغن - تصویر 4 با سلام آیا استفاده از روغن شتر مرغ برای از بین بردن ترک‌های شکم مجاز است، در دوران بارداری و پس از زایمان؟

پاسخ مرکز مشاوره مامایی مهرآسا (مشاور بخش بارداری): با سلام، در دوران باردارى فقط از روغن زیتون و بادام شیرین می‌توانید استفاده نمایید ولی پس از زایمان می‌توانید از روغن‌های دیگر نیز استفاده کنید.

 رهایی از شر ترک های بارداری را اینجا مطالعه کنید

 ترک شکم در دوران بارداری را اینجا مطالعه کنید

آلبوم مراقبت و زیبایی پوست در بارداری را اینجا مشاهده نمایید 

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه