دلایل زایمان زودرس

زایمان زودرس

در این مجموعه سعی شده است که تعریف مشخصی از زایمان زودرس ارائه شود، توضیح داده شود که چه مواردی می‌‮توانند موجب زایمان زودرس شوند و اگر نوزادتان زودرس و به عبارت دیگر نارس به‌دنیا بیاید چه اتفاقی می‌افتد. همچنین به والدین آموزش داده می‌شود که چگونه از نوزاد نارس خود مراقبت کنند و به مادران عزیز کمک می‌شود با احساس گناه ناشی از به دنیا آوردن نوزادی نارس مبارزه کنند.

زایمان زودرس

زایمان زودرس

اگر زود‌تر از موعد انقباضات منظمی داشتید که موجب باز شدن دهانه رحم‮تان قبل از هفته 73 بارداری شدند، شما دچار مشکل زایمان زودرس شده‌‮اید. اگر نوزادتان را قبل از هفته 73 بارداری به‌دنیا بیاورید نیز نوزادتان نارس به حساب می‌‮آید.

مشاهده کامل مطلب زایمان زودرس

زایمان زودرس

نارسایی دهانه رحم

اگر شما دارای نارسایی دهانه رحم باشید، به این معنی است که دهانه رحم شما قبل از موعد مقرر (پیش از آنکه کودک شما بخواهد به دنیا بیاید) شُل و گشاد شده است. این ممکن است در سه ماهه دوم و یا در اوایل سه ماهه سوم اتفاق بیافتد.

مشاهده کامل مطلب نارسایی دهانه رحم

زایمان زودرس

جدا شدن زودرس جفت

جدا شدن زودرس جفت یک مشکل جدی‎ است که در آن قسمتی از جفت یا تمام آن قبل از به دنیا آمدن جنین از رحم جدا می‎شود و خطر مشکلات رشدی جنین، تولد زودرس و مرده به دنیا آمدن جنین را افزایش می‌‎دهد.

مشاهده کامل مطلب جدا شدن زودرس جفت

زایمان زودرس

جفت سر راهی

اگر جفت جنین در اواخر بارداری پایین و نزدیک به گر��ن رحم باشد، می‌تواند به خونریزی منجر شود که خود به مشکلاتی دیگر می‌انجامد و به این معنا خواهد بود که ممکن است زود‌تر از موعد نوزادتان را به دنیا بیاورید.

مشاهده کامل مطلب جفت سرراهی

زایمان زودرس

نوزادان نارس

سالانه تنها کمتر از یک درصد از جمعیت نوزادان تا این حد زود به دنیا می‎آیند. اما این نوزادان پس از تولد بیشترین مشکلات سلامتی را نسبت به نوزادان دیگر دارند.

مشاهده کامل مطلب نوزادان نارس

زایمان زودرس

5 احتیاط مهم برای والدین نوزادان زودرس

زایمان زودتر از موعد شاید آسان نباشد اما آوردن یک نوزاد به خانه، لطف خود را دارد. با احتیاط‌های ویژه‌ای که برای والدین نوزادان زودرس ارائه شده است، می‌توانند اطمینان حاصل کنند بهترین آغاز ممکن را برای جدید‌ترین عضو خانواده‌شان فراهم کرده‌اند.

مشاهده کامل مطلب 5 احتیاط مهم برای والدین نوزادان زودرس

زایمان زودرس

احساس گناه مادرنوزاد نارس

85 تا 90 درصد مادرانی که نوزاد زودرس دارند خودشان را مقصر می‌‎دانند و سرزنش می‌‎کنند و حتی زمانی که مادران از نظر عقلانی می‌‎دانند که نارس بودن نوزادشان ارتباطی به آن‌ها ندارد، از لحاظ عاطفی حس بدی دارند. آن‎‌ها به هر حال احساس مسئولیت می‌‎کنند چون مادر  هستند.

مشاهده کامل مطلب احساس گناه مادرنوزاد نارس

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
  • زایمان زودرس
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه