مشکلات همسران بعد از زایمان

مشکلات بعد زایمان

این مقاله راهنمایی برای مادران جوان است که توضیح می‌دهد به چه دلایلی همسرتان (که به تازگی پدر شده) ممکن است مثل قبل به نظر نرسد و شما چه کارهایی می توانید در این رابطه انجام دهید.

مشکلات بعد زایمان

محرومیت جنسی

روشن است که وقتی نمی‌توانید حتی چشمان‌تان را باز نگه دارید، برقراری رابطه جنسی مشکل است، اما همسرتان ممکنست متوجه این موضوع نشود. بعد از اینکه تمام روز نوزاد به شما چسبیده، تنها چیزی که در انتهای روز نمی‌خواهید لمس مجدد است.

حق با شماست، شوهرتان خبر ندارد چه احساسی دارید. تغییرات فیزیکی و هورمونی پس از بارداری میل جنسی شما را کاهش داده است و این چیزی است که برای اکثر مادران جوان اتفاق می‌افتد. در مورد کاهش میل جنسی پس از زایمان بیشتر بدانید. اما بیشتر مرد‌ها این موضوع را درک نمی‌کنند و فکر می‌کنند که این عدم علاقه، شخصی است. برای بیشتر مردان نزدیکی فیزیکی بیشتر از صحبت کردن در برقراری ارتباط مؤثر واقع می‌شود. همسرتان ممکن است بترسد که این تغییر در میل جنسی‌تان برای همیشه باشد. اما با گذشت زمان و پس از اینکه نوزادتان به مدت طولانی‌تری در شب‌ها خوابید، علاقه‌ شما به برقراری رابطه باز خواهد گشت. هم همسرتان و هم شما باید کمی صبور باشید.

پاسخ ایده‌آلی که می‌توانید به همسرتان بدهید: فقط تو نیستی که رابطه جنسی سالم می‌خواهی و خواسته‌ات به‌جاست، اما من خسته‌ام و هورمون‌هایم در وضعیت متعادل نیستند. خواهش می‌کنم در مورد من صبور باش. قول می‌دهم به زودی همه چیز مانند گذشته شود.

مشکلات بعد زایمان

پسر مادربزرگ!

وقتی مسأله‌ای در رابطه با نوزاد پیش می‌آید شما با پزشک تماس می‌گیرید. شوهرتان چه می‌کند؟ او به حرف مادربزرگش گوش می‌دهد. در نهایت در مورد اینکه باید بگذارید کودک گریه کند یا خیر به توافق نمی‌رسید. همسرتان فکر می‌کند باید اجازه دهیم نوزاد گریه کند، در حالی‌که شما اینطور فکر نمی‌کنید. زمانی که چنین نگرش‌های متفاوتی دارید، چگونه می‌توانید نوزادتان را با هم بزرگ کنید؟

اختلافات زن و شوهر بر سر روش نگهداری از نوزاد (به خصوص در این مورد که باید بگذارند نوزاد گریه کند یا نه)، بسیار رایج و معمول است. هر نوزاد متفاوت است و بنابراین قوانین مطلق وجود ندارد. اما بگذارید بیشتر به این موضوع بپردازیم. همسرتان ممکن است احساس حسادت، نادیده گرفته شدن یا ناتوان بودن داشته باشد، بنابراین اظهار عقیده‌هایش را به عنوان راهی برای به‌دست آوردن کنترل بیان می‌کند. مهم است که برای دریافت نظر کار‌شناسانه با هم با پزشک خانواده‌تان صحبت کنید و سعی کنید با هم به درک متقابل برسید.

پاسخ ایده‌آلی که می‌توانید به همسرتان بدهید: من فکر می‌کنم که مهم است در مورد روش نگهداری از کودک‌مان به توافق و هماهنگی برسیم. به این منظور ما منابع بسیار خوبی در دسترس داریم که به آن‌ها مراجعه کنیم؛ برای نمونه خانواده‌های‌مان و همچنین دکتر. اما باید مشخص کنیم و تصمیم بگیریم که کدام یک برای‌مان بهتر نتیجه دارد و کارآمد‌تر خواهد بود.

نمی‌دانید چرا نوزادتان انقدر گریه می کند؟ گریه‌های او را رمزگشایی کنید.

مشکلات بعد زایمان

بازی خشن

احساس می‌کنید همسرتان خشن‌تر از آنچه که باید، با نوزادتان بازی می‌کند. او دوست دارد با نوزاد بازی کند که این عالی است، اما گاهی اوقات شدت این بازی از حد فرا‌تر می‌رود.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند که پدران نسبت به مادران تمایل بیشتری برای انجام بازی فیزیکی با فرزندان خود دارند. در بیشتر مواقع نوزادان عاشق این بازی‌ها هستند که برای پدران مفرح است و برای رشد نوزاد نیز مناسب است. اما مشکل اینجاست که آنچه که برای همسرتان بازی و تفریح به نظر می‌رسد، از نظر شما خطرناک خواهد بود. اینکه رفتاری به‌واقع خطرناک است یا نه به فاکتور‌هایی مانند سن نوزاد و قدرت گردن او بستگی دارد. برای اینکه متوجه شوید چه چیزی اکنون برای نوزادتان بازی مفرح و چه چیز خطرناک است با پزشک مشورت کنید. حرکات خشن و شدید به حتم برای نوزاد با سن کم مجاز نیستند.

پاسخ ایده‌آل: من دوست دارم هر دوی شما را در حال بازی ببینم، اما وقتی می‌بینم گاهی اوقات خشن می‌شوی، ناراحت می‌شوم. می‌توانی کمی ملایم‌تر بازی کنی؟ خوب است با پزشک هم صحبت کنیم تا بگوید چه نوع بازی‌هایی برای سن و موقعیت نوزادمان مناسب است. با این کار من احساس بهتری خواهم داشت.

فعالیت‌های مناسب نوزادان کم سن و سال را در اینجا بخوانید.

مشکلات عمده والدین جدید به همین جا ختم نمی شود. در این رابطه بیشتر مطالعه کنید.

برای مشاهده صفحات بعد بر روی تصویر هر صفحه کلیک نمایید.
  • مشکلات بعد زایمان
  • مشکلات بعد زایمان
  • مشکلات بعد زایمان
  • مشکلات بعد زایمان
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه