ورزش کگل در بارداری

ورزش کگل در بارداری

بسیاری از زنان از انجام تمرین کگل در دوران بارداری اجتناب می‌کنند چون می‌ترسند ماهیچه‌های لگنی آن‌ها منقبض شود و زایمان را دشوار سازد، بیایید بدون نگرانی این تمرین را بیاموزید و انجام دهید.

حقیقت این است که ماهیچه‌ی لگنی قوی و ورزیده، ارتعاشات و حرکات هنگام زایمان را بسیار بهتر از ماهیچه‌ی لگنی ضعیف و سست تحمل می‌کند. می‌توان ماهیچه‌ها را بدون ایجاد انقباض و تنگ کردن قوی نمود. یک ماهیچه‌ی قوی دارای الاستیسیته و انعطاف بیشتری نسبت به یک ماهیچه‌ی ضعیف است. چگونه می‌توان ماهیچه‌های لگنی قوی و منعطفی برای انجام زایمانی مطمئن و آسان داشت؟

در ادامه به نکاتی در مورد ورزش کگل در دوران بارداری ورزش کگل در بارداری - تصویر 2اشاره می‌کنیم.

در دوران بارداری، هنگام انجام تمرین کگل، رها کردن ماهیچه به اندازه‌ی انقباض ماهیچه اهمیت دارد. همواره اطمینان حاصل کنید که در فاصله‌ی هر انقباض، ماهیچه‌های لگنی را به طور کامل باز و رها می‌کنید. در هر دوره از بارداری که باشید، روزانه 2 تا 3 دقیقه از هر نوع کگل توصیه می‌شود:

الف: کگل آسانسوری

ب. کگل سرعتی

این نوع کگل، حرکت قدرتی است که الیاف عضلانی ناحیه‌ی لگنی را تمرین می‌دهد. تا جایی که می‌توانید ماهیچه را منقبض کنید و به سرعت به سمت بالا و درون ببرید. سپس آن‌را به‌طور کامل رها کنید. (نکته: ورزش کگل در بارداری - تصویر 3هرگز ماهیچه‌ی لگنی را به زور به سمت پایین هدایت نکنید.) همواره در هنگام انقباض ماهیچه، آن‌را به سمت "بالا و درون" هدایت کنید و سپس بگذارید استراحت کند و در فاصله‌ی میان هر انقباض به طور کامل باز شود. هر روز 50 کگل سرعتی (2 تا 3 دقیقه) تمرین کنید.

با این تمرین روزانه‌ی مختص تقویت ماهیچه‌ها و افزایش انعطاف آن‌ها، برای انجام زایمان آسان و قوی آماده شوید. از همین امروز شروع کنید!

پارسه‌گرد این مقاله را برای اولین‌بار در وب فارسی منتشر کرده‌است، لذا نقل مطلب بدون درج لینک فعّال پارسه‌گرد اخلاقی نیست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه