نگرانی از دست رفتن محبوبیت در دل همسر در تمام زوج‌ها وجود دارد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: دیده‌اید بعضی‌ها انگار مهره مار دارند و به‌راحتی هر کسی را جذب خود می‌کنند. این افراد کافی است اراده کنند تا بتوانند دیگران را شیفته خود کنند؛ همیشه اینها تعجب ما را برمی‌انگیزند که چگونه می‌توانند این‌قدر راحت دل همه را به دست بياورند و محبوب بمانند. محبوبيت يك امر مادرزادي و ارثي نيست پس احتمالا آنها کارهای خاصی انجام می‌دهند که با دل افراد چنین می‌کنند. در این مطلب می‌خواهیم از برخی رازهای آنها پرده برداریم و به شما یاد دهیم چطور دل آنهایی را که دوست دارید به دست آورید.

به او حس امنیت دهید

همه همسران نیاز دارند در زندگی‌ احساس امنیت کنند و درصورتی جذب طرف مقابل می‌شوند که چنین احساسی را به آنها بدهند. خود شما هم دوست دارید در لحظه‌ای که سکوت کرده‌اید و در لاک خودتان فرورفته‌اید، ‌همسرتان کنارتان بنشیند و در مورد حسی که در این لحظه دارید، با شما حرف بزند. حتی دوست دارید بپرسد چرا در روزهای گذشته آرام بوده‌اید و چه چیزی شما را آزار می‌دهد.

این جرقه کافی است تا از تمام احساساتی که در این ماه‌ها به شما هجوم آورده صحبت و ذهن‌تان را آرام کنید. در واقع بیشتر افراد دوست دارند شرایطی امن داشته ‌باشند تا بتوانند  نگرانی‌ها و استرس‌های خود را بیرون بریزند. راه پیدا کردن محبوبیت دردل دیگران این است که به طرف مقابل نشان دهید می‌توانید این فضای امن را برایش مهیا کنید.

چرا برای همسرم جذاب نیستم

او را آزمایش کنید

تا جایی که می‌توانید طرف مقابل را بيازماييد و بگذاريد او هم شما را بيازمايد. كمتر چيزي است كه بيش از حقه‌بازي و دورويي موجب انزجار افراد از یکدیگر شود یعنی وقتي كه حس مي‌كنيم كسي قابل اعتماد نيست، خيلي زود روابط خود را با او قطع مي‌كنيم. محبوبيت ما زماني افزايش مي‌يابد كه در بين مردم به اين صفت معروف شويم كه پيوسته در فكر امتحان دادن و امتحان كردن معاشران خود هستيم. اشخاص دل‌شان مي‌خواهد كه ديگران مرتب آنها را بيازمايند البته چندان مطبوع نيست كه حس كنيد كسي دارد در خفا رفتار، كردار و گفتارتان را بررسي مي‌كند.

مردم معمولا از كساني بدشان مي‌آيد كه به آنان بدگمان باشند و در معاشرت جانب صراحت را رعايت نكنند، حال آنكه اگر بدانند كه داريم آزمايش‌شان مي‌كنيم به ما علاقه‌مند شده و به محبوبيت ما افزوده مي‌شود. به همين دليل نيز بايد از اشخاصي باشيم كه ظاهر و باطن‌شان يكي است زيرا چنين اشخاصي از هر امتحاني سربلند درمي‌آيند.

نباید در دسترس باشید

دیوید لیدمن، متخصص رفتارشناسی می‌گوید: هـرچه بیشتر با فردی ارتباط داشته باشید، آن شخص بیشتر شما را دوست خواهد داشت. چندین مطالعه دیگر نیز نشان داده کـه تماس مداوم با یک چیز ما را نسبت به آن علاقه‌مندتر مي‌كند. (تنها زمانی این نظریه درست نیست کـه واکنش اولیه ما به آن منفی باشد) بنابراین در ابتدای آشنایی از آنکه کناره‌گیـر، گریزان و غیر قابل دسترس باشید، پرهیز کنید.

در عوض به دنبـال بهانه‌هایی بگرديد که بتوانید با او باشید. اما این تنها راه‌حل  نیست زيرا تماس‌های مکرر بعد از مدتی می‌تواند باعث دلزدگی شود بنابراین درست زمانی که مطمئن شدید او را به خود علاقه‌مند کرده‌اید و محبوب شده‌‌اید، به تدریج معاشرت خود را کم کرده و کمتر در دسترس قرار گیرید. این کـار را تـا زمانی کـه رابطه شما به دلیل مشکلی دچار بحران شود، ادامه دهید.

او را آزاد بگذارید

پروفسور دن نیوهارت می‌گوید: مردان اطمینان دارند که شخصیت‌شان بعد از ازدواج هیچ تغییری نمی‌کند. به او نشان دهید که شما نمی‌خواهید شخصیتش را تغییر دهید، با این کار ثابت می‌‌شود که شما او را همان‌طور که هست، قبول دارید. با این کار به او حس آزادی می‌دهید.

اصلا برای طرف مقابل محدودیت ایجاد نکنید. اغلب افراد از محدود شدن متنفرند بنابراین، محدودیت ایجاد نکنید. با این کار او احساس بهتری نسبت به شما پیدا می‌کند.

شباهت‌ها معجزه می‌کنند

خودتان بهتر می‌دانید افراد با خصوصیات متضاد جـذب یـکدیـگر نـمی‌شوند. ما همواره در جست‌وجوی شباهت‌هاي میان خود و شریک زندگی‌مان هستیم. اغـلب ما ترجیح می‌دهیم با کسانی دوست نشویم که چندان شباهتی با ما ندارند یا اینکه اگر با آنها دوست هم شدیم خیلی معاشرت نکنیم، پس قاعدتا هیچ‌گاه عاشق کسی که خیلی با ما متفاوت است، نخواهیم ماند. مهم این است که بتوانیم عاشق کسی بمانیم و گرنه عشق‌های یکی، دو روزه ارزش چندانی ندارند.

جالب است بدانید تنـها شباهت‌های اخلاقی و شخصیتی ما نیست که حائز اهمیت است، هرگاه شما با فردی کـه از لـحاظ ظاهـر شبـیـه‌تان باشد، آشنا شويد، احتمال آنکه وی شیفته و دلباخته شما شود، چهار برابر بیشتر می‌شود.

چرا برای همسرم جذاب نیستم

به او احساس حمایت بدهید

بیشتر افراد در مواقع سختی به یک پشتیبان نياز دارند. در صورتی که شما برای طرف مقابل نقش یک حامی و پشتیبان را داشته باشید برایش رضایت‌بخش است و حس خوبی به او منتقل می‌کنيد. نباید در برابر او بی‌تفاوت باشید پس از هرگونه کمکی دریغ نكنيد. همچنين به او برای كسب انرژی دوباره و متعهد بودن در کارهایش فرصت دهید.

دادن حس خوب را فراموش نکنید

تا آنجا كه براي‌تان مقدور است از تشويق طرف مقابل خودداری نکنید چون وقتي او را نسبت به خودش خوش‌بين مي‌كنيد او به شما نيز خوش‌بين مي‌شود. روشن‌تر بگويیم وقتي كه مرتب از ديگران انتقاد کنید بالاخره به جايي مي‌رسيد كه آنها را نسبت به خودشان بدبين مي‌کنید و اين بدبيني سرانجام به خود شما بازمي‌گردد و به محبوبيت‌تان لطمه مي‌زند. اين طبيعت بشر است که از آدمي كه به‌شدت از او انتقاد كند، خوشش نمي‌آيد.

به او نگاه کنید

دو فردی که عمیقا عاشق یکدیگر هستند، ۷۵درصد از زمانی را که گفت‌وگو می‌کنند، به يكديگر نگاه كرده و هـنـگـامی که فرد ناخوانده‌ای میان صحبت‌شان وارد مي‌شود، آهسته‌تر روی از یکدیگر برمی‌گـردانـنـد. در گـفـت‌‌‌وگوهـای معمولی، افراد ۳۰ تا ۶۰درصد از وقت را به نگاه کردن به یـکدیـگر اخـتـصـاص می‌دهند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه